Noteikumi jūsu bērnu drošībai

SP LEĢIONS

Daudzi no mums pavirši izturas pret savu drošību. Mums nepatīk domāt par nepatikšanām. Par gudru šādu uzvedību nevar nosaukt, bet par tik tiešām noziedzīgu rīcību var uzskatīt tādu izturēšanos pret bērnu drošību. Bērni ir visdārgākais, kas mums ir, un par nepatikšanām, kurās viņi var iekļūt, protams ir nepatīkami aizdomāties, taču ļoti būtiski.

Daži vienkārši ieteikumi vecākiem, kas var ievērojami samazināt bērnu risku pazaudēties vai nonākt sliktu cilvēku rokās.

1. Dodoties uz pasākumu, kur visticamāk būs lielas cilvēku masas, nofotografējiet bērnu pilnā augumā. Ļoti bieži, kad bērns pazūd, vecāki nevar nosaukt drēbes, kurās bija ģērbies bērns un kā bērns izskatījās. Nesen uzņemta fotogrāfija palīdzēs meklējumos, lai atrastu bērnu pēc karstām pēdām.

2. Ja ceļš no skolas (vai draugiem) līdz mājām jūsu bērnam aizņem 30 minūtes, bet viņa nav jau stundu, sāciet apzvanīt draugus, vecmāmiņas, klases biedrus, to vecākus, bijušos sievas/vīrus. Notikt varēja jebkas, bērns var no kāda nobīties un aizbēgt uz pirmo pazīstamo adresi. Nebaidieties patraucēt cilvēkiem. Tiešām nemierīgi būs, ja bērns neatradīsies.

Kad bērns ir atradies vajadzētu atkal visus atzvanīt, lai atvainotos un pateikties.

3. Māciet bērnam zvanīt jums, kad viņš iziet no sākumpunkta un ir atnācis galapunktā. Lai šis pasākums kļūst par noteikumu visiem ģimenes locekļiem. Paskaidrojiet bērnam, ka šādi zvani nav kontrole, bet gan rūpes no jūsu puses.

4. Uzinstalējiet bērna telefonā programmu, ar kuras palīdzību jūs zināsiet, kur bērns atrodas. Ja viņa telefons nedod iespēju pieslēgties pie interneta, noskaidrojiet no operatora, kā iespējams sekot telefona koordinātēm.

5. Iemāciet bērnus neklausīties un pat nerunāt ar nepazīstamiem cilvēkiem! Šis nav tas gadījums, kad bērnam ir jābūt pieklājīgam, nestrīdēties ar pieaugušajiem un darīt to, ko viņi liek. Paskaidrojiet bērnam, ka normāli pieaugušie neprasa palīdzību no bērniem – aiznest, pieskatīt, palīdzēt atrast u.t.t.t Ja arī palīdzēt vecākam cilvēkam aiznest somas, tad tikai līdz ieejas durvīm.

6. Pat ja bērns ir saticis pieaugušo, ko viņš pazīst, un viņam piedāvā aizvest līdz mājām, ir nepieciešams piezvanīt Jums un paziņot par šo piedāvājumu. Savukārt jums ir jāpiezvana šim paziņai un pārliecināties, ka tas ir viņš un tiešām piedāvā aizvest.

7. Ja bērns zvana jums un prasa viņu satikt, noteikti izdariet to! Atstājiet izjautāšanu uz vēlāku laiku! Iespējams viņš nevar pateikt iemeslu, jo uz viņu kāds skatās vai atrodas blakus.

8. Iemāciet bērnam kliegt briesmu gadījumā. Pietiekoši bieži kautrība un stress traucē kliegt ārkārtas gadījumos ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Patrenējieties parkā vai mežā, parādiet piemēru. Tas var būt jautri.

9. Ja bērns ir pazaudējies, bet vēlāk atradies, nelamājiet viņu. Sākumā paši nomierinieties, tad nomieriniet bērnu un paskaidrojiet, cik tas bija bīstami un ka jūs ļoti uztraucāties par viņu.

Sargājiet bērnus un sevi! Nežēlojiet tam spēkus. Bet par jūsu īpašumu parūpēsies SP Legion.