Jaunas uguns drošības prasības

SP LEĢIONS

Jūs jau esat uzstādījuši savā dzīvoklī dūmu detektoru? Sākot ar 2020. gada 1. janvāri šī ir obligāta Uguns drošības noteikumu prasība. Protams, var nelaist iekšā dzīvoklī vai savā mājā speciālistu, kas veiks šo ierīču pārbaudi, taču pieaugot ugunsgrēku daudzumam statistika rāda, ka detektori tomēr nav kāda iegriba, bet tiesām drošības nepieciešamība. Iesakām Jums jau tagad iegādāties autonomos dūmu detektorus. Uzziniet, kas vēl ir jāņem vērā, lai uzlabotu savu drošību.
Kur mājās ir jāuzstāda dūmu detektors?
Katra nekustamā īpašuma īpašniekam ir jāiegādājas un jāuzstāda
– vismaz vienu detektoru katrā dzīvoklī
– ja jums ir māja, tai skaitā vasarnīca vai lauku sēta, dūmu detektoram ir jābūt katrā mājas stāvā. Protams, ja jūsu īpašumā ir vairāki stāvi.
Un kas ar ugunsdzēšamajiem aparātiem?
– dzīvokļu īpašniekiem tā ir rekomendējošs pasākums.
– māju īpašniekiem – obligāts noteikums (no 2020. gada 1. janvāra)
Labāk izvēlēties aparātus, kuriem ugunsdzēšamās spējas ir apzīmētas vismaz ar burtiem 21A 113B. Vairāk informācijas par ugunsdzēšamajiem aparātiem Jūs varat izlasīt mūsu rakstā, šeit.
Vēl ir laiks sagatavoties, kamēr rekomendējošie pasākumi nav kļuvuši par obligātām prasībām. Taču speciālisti ir pārliecināti, ka varētu izvairīties no daudzām traģēdijām, ja iedzīvotāji aizsargātu sevi kaut vai uzstādot dūmu detektorus. Ja ir izcēlies ugunsgrēks daudzdzīvokļu namā, tas noteikti skars arī blakus esošo dzīvokļu īpašniekus. Sargājiet sevi, savus tuviniekus un to, kas jums ir dārgs.