“Gudrās mājas” drošība

SP LEĢIONS

Jūs gribat, lai Jūsu māja kļūtu “gudra”? Un gatavojaties iegādāties “gudrās mājas” sistēmu? Protams, Jūs varat atrast gatavus “izdari pats” veida variantus. Taču atcerieties, ka tikai profesionāļi var Jums palīdzēt apvienot drošības sistēmu ar citām apakšsistēmām, tādām kā apgaismojuma kontrole vai mājas audio sistēmu kontrole, vienā veselumā. Mēģināsim kopā tikt skaidrībā, kā uzlabot mājas drošību un kam ir jāpievērš uzmanība.

Video kvalitāte. Lētas kameras ar zemu izšķirtspēju spiež Jūs spēlēt spēli ar nosaukumu “uzmini, kas notiek tavā mājā”. Video ar augstu izšķirtspēju palīdzēs ieraudzīt visu, pat ja telpās ir slikts apgaismojums. Pretējā gadījumā Jums būs nepieciešamas vairākas infrasarkanās gaismas lampas, lai kameras varētu “redzēt” tumsā.

Par laikapstākļiem. Ja Jūs gribat, lai laikapstākļi un tumšais diennakts laiks neietekmētu un netraucētu Jums kontrolēt savu īpašumu, tie ir jāņem vērā uzstādot ārējās kameras, ka arī to stiprinājumus un vadus.

Attālināta vadība. Vēlaties vadīt visas sistēmas attālināti? Tad šādai sistēmai ir jāspēj pieslēgties Jūsu viedierīcēm un jāatbilst to operētājsistēmām.

Ar vadiem vai bez? Bezvadu sistēmas ir dārgākas, to darbības diapazons ir ierobežots, taču tās ir vieglāk uzstādīt. Pie tam tās parasti ir lielākas pēc izmēriem, jo tajās ir iebūvēta gan antena, gan baterija. Lieliem projektiem vadu sistēmas ir daudz piemērotākas. Tādām sistēmām ir labāka sakaru kvalitāte, un tās der, piemēram, objektiem ar plašām metāliskām konstrukcijām.

Ar ko vēl papildināt drošības sistēmu? Lielākā daļa sistēmu var kontrolēt apgaismojumu, ieslēgt mirgojošu gaismu lai piesaistītu uzmanību. Tā pat var atslēgt kondicionēšanas sistēmu, ja ir nostrādājis dūmu detektors. Ja nostrādā ūdens noplūdes sensors, ir iespējams ieprogrammēt scenāriju, lai ūdens padeve tiktu automātiski atslēgta.

Papildus izmaksas. Dažas sistēmas, kuras darbojas pēc principa “lēti un labi” parasti ir tik vienkāršotas, kas ir praktiski bezjēdzīgas. Vismaz priekš reālas īpašuma aizsardzības tās neder.

Jāņem vērā izmaksas, kas ir paredzētas servisa apkopei un uzstādīto sistēmu uzraudzīšanai no apsardzes uzņēmuma puses. Tikai tā jūs varat saņemt garantiju, ka nepieciešamības gadījumā 5 līdz 7 minūšu laikā pie Jums atbrauks profesionālās apsardzes brigāde. Pie tam daudzas apdrošināšanas firmas piedāvā atlaides tiem klientiem, kas izvēlas profesionālu īpašuma apsardzi ar nepārtrauktu uzraudzību.

Ko tālāk? Atcerieties, ja Jūs gribēsiet padarīt savu māju vēl gudrāku, ir nepieciešams izvēlēties tādu sistēmu un risinājumu, ko var papildināt, piemēram, pievienot dažus sensorus vai kameras, nevis būs nepieciešams iegādāties un uzstādīt pavisam jaunu sistēmu.

Ja Jums rodas jautājumi, Jūs vienmēr varat saņemt bezmaksas konsultāciju pie mūsu drošības speciālistiem.